V Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta

Wyprawę w  KOSMOS ” 31.01.2020r. zorganizowali uczniowie kl. II f  zapraszając na wycieczkę po planetach dzieci z dzielnicy Śródmieście.

W  tym roku, już  po raz dwudziesty w naszej szkole się odbył  bal karnawałowy dla najmłodszych dzieci z dzielnicy Śródmieście, dzieci ze Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa "Nasze Dzieci" oraz dzieci ze Stowarzyszenia Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych, podopiecznych Zespołu Szkół Specjalnych i Placówek  Oświatowych.

 

Zabawę karnawałową zainicjował  Zespół Centrum Aktywności Lokalnej dla dzielnicy Śródmieście działający przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, a przygotowali uczniowie kl. II f pod kierunkiem wychowawcy Pani Ewy Karaś i Pani pedagog Anety Musialik, która już  od 20 lat co roku opracowuje scenariusze tej imprezy i wymyśla nowe atrakcje i konkursy  dla najmłodszych gości. Zawsze, również i w tym roku kosmiczną dekorację sali przygotowała  nasza niezastąpiona  i utalentowana nauczycielka Pani Beata Oracz.

Bal uświetniły swoim przemówieniem i obecnością Panie :

 Pani Dyrektor Elżbieta Bartkiewicz i Pani Wicedyrektor Agnieszka Bębenek.

Motywem przewodnim balu była wyprawa w kosmos z i spotkanie z bohaterami bajek oraz „Gwiezdnych Wojen”. Uczniowie kl. II f  z wielkim zaangażowaniem wcielili się w rolę Kapitana rakiety, Luck’a Skywalkera, Yody, Liea, Hana Solo, Czubaki, Lorda Vadera, Władcy Wiatrów, Wicherka, Trąby powietrznej Huraganu oraz bohaterów z bajek: Czarnego Kota, Biedronki czy Batmana. Na bawiące się dzieci czekały niespodzianki. Były tańce oraz liczne konkursy z nagrodami  i liczne upominki. Całość osłodził pyszny poczęstunek.

 Udało się zorganizować tę zabawę dzięki zaangażowaniu społeczności VLO. Paczki dla dzieci ufundował  nasz Samorząd Szkolny oraz uczniowie i nauczyciele naszej szkoły.

Wielkie podziękowania należą się osobom, które wspomogły organizację  balu –są nimi opiekunki Samorządu Szkolnego Pani Anna Rychlicka i Karina Zgrzebniak oraz Pani Agnieszka Gierwatowska wraz uczniami kl. I i  Pani Dorota Gajda wraz z uczniami  klasy III c.

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom – uczniom, nauczycielom za pomoc przy organizacji balu. To wasze działania sprawiły, że już przez 20 lat na twarzach dzieci może w czasie karnawału gościć uśmiech, mogą przeżyć niezapomniane przygody i zawsze z niecierpliwością czekają na kolejny bal, który w naszej szkole stał się już tradycją.