V Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta

Z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka w Centrum Aktywności Seniorów przy ul.Traugutta 31/33 odbyło się międzypokoleniowe śpiewanie zatytułowane „Kochana Babciu, kochany Dziadku…”, na które zostali zaproszeni wszyscy radomscy seniorzy.

Organizatorami wydarzenia był Prezydent Miasta Radomia oraz społeczność  VLO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. R. Traugutta w Radomiu. Pomysłodawczynią imprezy, która w Radomiu jest organizowana  od kilku lat jest Agnieszka Gierwatowskanauczyciel VLO. Uczniowie liceum oraz uczestniczki Młodzieżowego Domu Kultury razem ze starszą publicznością przypomnieli takie szlagiery jak „Jesienne róże”, „Siedem dziewcząt z Albatrosa”, „Cała sala śpiewa z nami”, „Ta ostatnia niedziela”, „Umówiłem się z nią na dziewiątą”, „Oczy zielone” czy „Orkiestry dęte”. Wszystkich piosenek było około 25, a przy fortepianie jak co roku zasiadł Pan Rafał Balicki.  Obecna na koncercie publiczność głośno śpiewała, gdyż dla ułatwienia słowa były wyświetlane na ekranie. Seniorzy także mogli wysłuchać występu młodych, utalentowanych wokalistek: Mai Więcaszek, Magdaleny Kapciak i Katarzyny Głogowskiej.  Cały koncert rozpoczął się hymnem seniora „Szła babeczka do laseczka”, a zakończył życzeniami od Prezydenta Miasta i młodzieży oraz odśpiewaniem „Sto lat…”. Na koniec uczennice wręczyły wszystkim przybyłym seniorom przygotowane wcześniej laurki, które zostały zrobione na zajęciach plastycznych pod opieką Pani Beaty Oracz, nauczyciela VLO.

 

Cały koncert był bardzo udany i połączył pokolenia. Seniorzy okazali dużą wdzięczność  za pamięć i tak miło spędzone chwile.