V Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta

W środę 2 X 2019 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie wolontariuszy V LO z przedstawicielami Referatu Centrum Organizacji Pozarządowych Wydziału Komunikacji Społecznej, Promocji Miasta i Turystyki Kancelarii Prezydenta: panią Kamilą Kapciak – Prokop oraz panem Jarosławem Szczepaniakiem, którzy zaprezentowali informacje dotyczące realizowanego przez Gminę Miasta Radomia, a współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego projektu - Radomskie Centrum Wolontariatu – „Kuźnia Obywatelska”.

 

Jest to idea, która ma na celu podniesienie umiejętności społecznych osób młodych, od 15. do 29. roku życia, których kompetencje społeczne wymagają rozwoju z perspektywy potrzeb i wymogów rynku pracy. Pozwoli to na szeroki rozwój wolontariatu, organizacji społecznych i społeczeństwa obywatelskiego w naszym mieście.

W ramach projektu młodzież będzie mogła skorzystać z szeregu bezpłatnych zajęć, dzięki którym zdobędą tak cenne dzisiaj na rynku pracy – umiejętności i doświadczenie zawodowe, a także wzmocnią swoje kompetencje społeczne. Wśród proponowanych form wsparcia będą:

- warsztaty i szkolenia zawodowe, m.in. do wyboru: medialne, tworzenia stron www, wychowawców kolonijnych,

- wyjazdy,

- indywidualne doradztwo zawodowe,

- spotkania integracyjne

oraz wiele innych ciekawych przedsięwzięć z inspirującymi ludźmi.

Informacje można uzyskać: dzwoniąc pod numer: 48 36 20 491, wysyłając e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub kontaktując się w V LO z panią Moniką Kamińską, gospodarzem spotkania.

Wszystkich chętnych zapraszamy!