V Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta

Katarzyna Wdowska jest uczennicą klasy 2A i dowodem na to, że warto rozwijać zainteresowania, nie zniechęcać się i podejmować nowe wyzwania. W tym roku szkolnym Kasia wzięła udział w kilku konkursach o zasięgu ogólnopolskim: 

w III Mazowieckim Festiwalu Twórczości  Zbigniewa Herberta;  
w Ogólnopolskim Konkursie Fotografii Dzieci i Młodzieży „Człowiek, Świat, Przyroda” - Koszalin 2019;
w IX Ogólnopolskim Konkursie Literackim – „Literacki SMS. Poezja i proza na 160 znaków.”;
w Ogólnopolskim konkursie dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych  towarzyszącym Poznańskim Targom Książki – „List  do  ulubionego pisarza” i jednym międzynarodowym: Alfred Fried Photography Award.

W III Mazowieckim Festiwalu Twórczości  Zbigniewa Herberta zajęła III miejsce za fotografię inspirowaną poezją Z. Herberta.

Kasia niewątpliwie jest osobą wyjątkową, o dużej wrażliwości, realizującą swoje pasje i rozwijającą talent fotograficzny. Nie trzeba namawiać jej do udziału w konkursach. Sama wyjaśnia, dlaczego: „Wszelkiego rodzaju konkursy, nie tylko fotograficzne, to idealna okazja do prezentacji naszych umiejętności oraz możliwość zaistnienia we współczesnym świecie. Za każdą docenioną pracą stoi wiele godzin spędzonych na nauce, czy też poszukiwaniu idealnego kadru; poczucie satysfakcji, spełnienia i wielu innych uczuć, których nie da się idealnie opisać. Najlepiej jest doświadczyć ich osobiście, biorąc udział w konkursach.” 

  Nie pozostaje wiele do dodania, poza tym, że należy życzyć Kasi wytrwałości, konsekwencji w realizacji celów, optymizmu i oczywiście licznych nagród, ale przede wszystkim pięknych chwil i doświadczeń.

Pozostaje nadzieja, że coraz więcej uczniów V LO, podobnie jak Kasia, będzie reprezentować szkołę w licznych konkursach, nie apominając, że pasja wpływa na wyobraźnię i tworzy wizję w umyśle, a ta z kolei popycha nas do skutecznego działania oznaczającego sukces. Sam wysiłek jest już zwycięstwem.