V Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta

Pierwszy dzień wiosny w V Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta w Radomiu świętowano na sportowo. Okazją do rywalizacji był wiosenny turniej piłki siatkowej.
Udział wzięło dziewięć zespołów, reprezentujące poszczególne klasy. Ale, że był to turniej wiosenny, to licealistki wybrały sobie nazwy odpowiadające porze roku. Na siatkarskim boisku zmagały się zatem Stokrotki, Fiołki, Tulipanki, Przebiśniegi, Sasanki, Bratki, Gerberki, Różyczki oraz Krokusy...
Najpierw rywalizowano w grupach eliminacyjnych, a następnie w finałach. Grania było co nie miara. Zwyciężyły Bratki (klasa III G), przed Różyczkami (klasa IE) oraz Fiłkami (III H).
Warto dodać, że impreza miała wymiar charytatywny. Odbył się bowiem zbiórka na rehabilitację Kamila Wurmańskiego. Niegdyś ucznia naszej szkoły, który uległ wypadkowi i potrzebuje wsparcia na kosztowną rehabilitację.
Zawody odbyły się dzięki współpracy nauczycieli i samorządu uczniowskiego. Wielkie brawa i podziękowania należą się uczennicom z klasy III H, które mocno zaangażowały się w organizację i przebieg zawodów.
Końcowa kolejność: 1. Bratki (klasa 3G), 2. Różyczki (1E), 3. Fiołki (3H), 4. Sasanki (2G), 5. Stokrotki (2D), 6. Przebiśniegi (1F), 7. Gerberki (1 G), 8. Krokusy (1D), 9. Tulipanki (2K).
Opracował nauczyciel