V Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta

Z okazji Dnia Kobiet w Centrum Aktywności Seniorów przy ul.Traugutta 31/33, społeczność V Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta zorganizowała spotkanie pt. "Być kobietą...", które przyjęło formę wspólnego, międzypokoleniowego śpiewania.

Przybyłych licznie Gości w imieniu Centrum powitała Pani Grażyna Jakubczyk, nad wszystkim czuwała Pani Agnieszka Gierwatowska- nauczyciel VLO, która prowadziła imprezę, zaś na fortepianie grał Pan Rafał Balicki. Dużą grupę wspierającą wspólne śpiewanie stanowiły uczennice z VLO.

Śpiewano m.in. "Małgośkę", "Bo z dziewczynami", "Baby, ach te baby", "Najwięcej witaminy", "Być kobietą, być kobietą", "Szła babeczka do laseczka", "Umówiłem się z nią na dziewiątą", "Siedem dziewcząt z Albatrosa", "Biały miś", czy "Przez twe oczy zielone". Całe spotkanie było bardzo udane, wszyscy dobrze się bawili. Zaśpiewano ponad 20 piosenek. Na zakończenie młodzież liceum złożyła życzenia i odśpiewała „Sto lat…”. Obecni Panowie przyłączyli się do życzeń i przekonywali, że „Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów".