V Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta

Radomska Olimpiada Młodzieży: Koszykarze z Liceum Traugutta mistrzami Radomia szkół średnich!
Licealiści V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta okazali się bezkonkurencyjni w finałach ROM w tej dyscyplinie sportu. W turnieju finałowym pokonali Zespół Szkół Technicznych, Zespół Szkół Samochodowych i Zespół Szkół Elektronicznych.

W turnieju finałowym wystąpiło cztery drużyny, które we wcześniejszej fazie były najlepsze w rozgrywkach grupowych. No i w finałach nasi reprezentanci nie mieli sobie równych. W zawodach rozgrywanych systemem „każdy z każdym” pokonali Zespół Szkół Technicznych 62:39, następnie uporali się z „Samochodówką” 55:46,  zaś na koniec zmagań wygrali z „Elektronikiem”44:38.

Warto dodać, że nie tak dawno złote medale Radomskiej Olimpiady Młodzieży w koszykówce szkół średnich wywalczyły też uczennice V LO.

Końcowa klasyfikacja ROM w koszykówce mężczyzn szkół średnich: 1. miejsce V LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta. 2. Zespół Szkół Technicznych. 3. Zespół Szkół Samochodowych, 4. Zespół Szkół Elektronicznych.

Kadra koszykarzy V LO: Bartosz Chebdowski, Wojciech Kula, Hubert Strzelec, Jakub Kowalczyk, Kacper Alot, Kacper Wosztyl, Mateusz Piątek, Filip Czubak, Bartłomiej Gieras, Szymon Myszkowski, Oliwier Puchniarz, Błażej Marszałek, Jakub Płatos. Trener: Łukasz Jakóbczak.