V Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

 

:: 5 kwietnia 2019r. (piątek) 12.00-16.00 :: 6 kwietnia 2019r. (sobota) 9.00-13.00 :: 

 


Licealistki Traugutta najlepsze we współzawodnictwie szkół. To 10 triumf z rzędu!

Gmina miasta Radom od wielu lat prowadzi współzawodnictwo sportowe szkół, które odbywa się pod nazwą Radomska Olimpiada Młodzieży. W tym celu podejmowane są liczne działania, które zachęcają do czynnego uczestnictwa w sporcie jak największej ilości uczniów, a tym samym przyczyniają się do upowszechniania kultury fizycznej dzieci i młodzieży.

Od września do czerwca każdego roku w ramach współzawodnictwa sportowego szkół odbywają się rozgrywki sportowe, obejmujące dyscypliny i konkurencje w różnych kategoriach wiekowych. Radomska Olimpiada Młodzieży rozgrywana jest pod patronatem Prezydenta Miasta Radomia a koordynatorem jest Szkolny Związek Sportowy. Każdego roku odbywa się uroczyste podsumowanie, ogłoszenie wyników, połączone z wręczeniem nagród Prezydenta Miasta dla najlepszych szkół, nauczycieli i uczniów.

Na corocznym podsumowaniu rywalizacji okazało się, że w kategorii kobiet V Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta wygrało po raz 10 z rzędu. To niebywale zasługa uczennic oraz wkład nauczycieli wychowania fizycznego, którzy przygotowywali młodych sportowców.

Podczas uroczystego podsumowania zostali uhonorowani laureaci. Najlepsze szkoły otrzymały puchary i nagrody finansowe z przeznaczeniem na zakup sprzętu sportowego, a wyróżniający nauczyciele i uczniowie – nagrody finansowe i rzeczowe.

opracował: nauczyciel