V Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

 

:: 5 kwietnia 2019r. (piątek) 12.00-16.00 :: 6 kwietnia 2019r. (sobota) 9.00-13.00 :: 

 


17 października 2018 roku 6 zawodników naszej szkoły pod opieką p. Ilony Polkowskiej oraz 35 wolontariuszy pod opieką p. Jadwigi Wędziny i p. Anety Musialik wzięło udział w I Memoriale Sportowym im. Św. Jana Pawła II Osób Niepełnosprawnych.

 

Impreza została zorganizowana przez Stowarzyszenie Latorośl i Caritas Diecezji Radomskiej i miała charakter sportowo – integracyjny. Odbyła się na pływalni Neptun oraz w PSP nr 4 w Radomiu. Zgromadziła wielu uczestników z Radomia oraz bliższych i dalszych jego okolic. Brali w niej udział m.in. uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych, wychowankowie szkolnych ośrodków wychowawczych, uczestnicy warsztatów terapii zajęciowych, mieszkańcy domów pomocy społecznej. Zadaniem ich było przepłynięcie na basenie oraz pokonanie w sali gimnastycznej tylu dystansów, ile dni trwał pontyfikat Św. Jana Pawła II.

 

Wolontariusze naszej szkoły wykonywali cztery zadania: opiekowali się grupami, liczyli dystanse na basenie, pomagali przy wydawaniu posiłków, obsługiwali szatnie.

Po memoriale dzielili się wrażeniami mówiąc: „Mamy nadzieję, że poprzez naszą bezinteresowną pomoc przyczyniliśmy się do przeżywania radości przez osoby niepełnosprawne. Ten dzień dał nam możliwość przeżycia ciekawych doświadczeń związanych z kontaktem ze środowiskiem osób niepełnosprawnych i ze sprawdzeniem się w nowych rolach. Przyniósł nam też satysfakcję z tego, że zrobiliśmy coś dobrego dla drugiego człowieka. Za rok też chętnie pomożemy