V Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta

PIŁKA NOŻNA

Zmagania eliminacyjne w piłce nożnej chłopców, rozgrywane w ramach VIII Radomskiej Olimpiady Młodzieży okazały się niezwykle pomyślne dla reprezentantów V Liceum Ogólnokształcącego im. Romualda Traugutta.

Rozgrywki piłkarskie chłopców o medale mistrzostw Radomia toczą się  w roku szkolnym 2011/2012 dwutorowo. Jesienią 2011 roku rozgrywaliśmy kwalifikacje grupowe, natomiast wiosną odbędą się pojedynki o czołowe miejsca. Tym razem do walki zgłosiło się 21 drużyn, reprezentujące placówki ponadgimnazjalne z terenu miasta Radomia.


W kwalifikacjach nasz zespół spisał się wyśmienicie, zapewniając sobie promocję do decydującej fazy turnieju mistrzowskiego. W pierwszym meczu grupy D rywalizowaliśmy z I Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika. Po pewnej i skutecznej grze wygraliśmy 2:0. Bramki dla V LO zdobyli uczniowie klas drugich: Dominik Mucha (IIA) i Tomasz Gizicki (IID). W kolejnym spotkaniu walczyliśmy z ekipą X LO im. Stanisława Konarskiego. To był popis umiejętności i efektywności reprezentantów „Traugutta”. Wbiliśmy przeciwnikom pół tuzina bramek, wygrywając 6:1. W efekcie zajęliśmy pierwsze miejsce w grupie. Wiosną bieżącego roku zagramy o medale mistrzostw Radomia.

Już znamy naszych przeciwników w meczach, które zadecydują o awansie do czołowej „czwórki” turnieju. Powalczymy z reprezentacjami Zespołu Szkół Samochodowych i III LO im. Dionizego Czachowskiego.

 


Skład zespołu V LO:


Michał Chmielewski (IIE),

Tomasz Gizicki (IID),

Daniel Kaczyński, Wojciech Rusinowski, Łukasz Gołębiowski (wszyscy II F),

Dominik Mucha (IIA),

Piotr Berezowski (IIG),

Bartosz Wochniak, Mateusz Frączkiewicz, Michał Strzałkowski (wszyscy IIC),

Mikołaj Matuszyk, Bartłomiej Wojtyniak (IA),

Michał Kruk, Bartosz Krukowski (wszyscy IB),

Mateusz Wochniak, Karol Szot, Maciej Kołsut (wszyscy IIIE),

Adam Chormomański (IIIG).

Piłkarzom reprezentującym w turnieju mistrzowskim barwy naszej szkoły gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszej fazie zmagań.


nauczyciel