V Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

Siłownia sposobem ma aktywną rekreację

Dzięki ćwiczeniom na siłowni poprawimy swoją kondycję, jak również sylwetkę. Sposobem na aktywne spędzenie czasu mogą być ćwiczenia na siłowniach tzw. zewnętrznych, ulokowanych w parkach, skwerach, czy placach zabaw.

Od paru lat powstają siłownie zewnętrzne. Są zupełnie za darmo i dla każdego, osoby, w każdym wieku mogą z nich korzystać. Głównie zaopatrzone są w: poręcz równoległą, prasę nożną i ręczną, orbitrek, narciarza.

Badania dowodzą, że lepszy wpływ na zdrowie człowieka mają aktywności wykonywane na dworze. Jego zaletami są między inymi:

poprawa dotlenienia mózgu i mięśni, poprawa krążenia, zwiększenie naturalnej odporności organizmu. Dzięki aktywności fizycznej na dworze poprawić może się nasze samopoczucie. Dosyć popularną metodą stał się marsz z kijkami. Wzmacnia nasze mięśnie kręgosłupa i zmniejsza bóle pleców, zapobiega żylakom i wyrzeźbią mięśnie nóg, również dotlenić możemy organizm oraz rozładowuje napięcie i stres. Wydawać by się mogło, że to łatwizna. Natomiast żeby sport ten przyniósł nam korzyści, trzeba znać odpowiednią technikę chodzenia. Nie jest ona trudna i dosyć szybko można się jej nauczyć. Jeżeli będziecie chodzili z kijkami regularnie - pokonując coraz większe dystanse - już po tygodniu będziesz mógł nazwać się mistrzem od nordic walking. Jeżeli szukasz sposobu na to jak być fit, i chcesz dołączyć do diety jakąś aktywność fizyczną, to chodzenie z kijkami będzie idealnym wyborem.

Aleksandra Sobczak, kl IC