V Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

 

:: DZIĘKUJEMY, ŻE BYLIŚCIE Z NAMI :: 25 października 2018 :: 

Siłownia sposobem ma aktywną rekreację

Dzięki ćwiczeniom na siłowni poprawimy swoją kondycję, jak również sylwetkę. Sposobem na aktywne spędzenie czasu mogą być ćwiczenia na siłowniach tzw. zewnętrznych, ulokowanych w parkach, skwerach, czy placach zabaw.

Od paru lat powstają siłownie zewnętrzne. Są zupełnie za darmo i dla każdego, osoby, w każdym wieku mogą z nich korzystać. Głównie zaopatrzone są w: poręcz równoległą, prasę nożną i ręczną, orbitrek, narciarza.

Badania dowodzą, że lepszy wpływ na zdrowie człowieka mają aktywności wykonywane na dworze. Jego zaletami są między inymi:

poprawa dotlenienia mózgu i mięśni, poprawa krążenia, zwiększenie naturalnej odporności organizmu. Dzięki aktywności fizycznej na dworze poprawić może się nasze samopoczucie. Dosyć popularną metodą stał się marsz z kijkami. Wzmacnia nasze mięśnie kręgosłupa i zmniejsza bóle pleców, zapobiega żylakom i wyrzeźbią mięśnie nóg, również dotlenić możemy organizm oraz rozładowuje napięcie i stres. Wydawać by się mogło, że to łatwizna. Natomiast żeby sport ten przyniósł nam korzyści, trzeba znać odpowiednią technikę chodzenia. Nie jest ona trudna i dosyć szybko można się jej nauczyć. Jeżeli będziecie chodzili z kijkami regularnie - pokonując coraz większe dystanse - już po tygodniu będziesz mógł nazwać się mistrzem od nordic walking. Jeżeli szukasz sposobu na to jak być fit, i chcesz dołączyć do diety jakąś aktywność fizyczną, to chodzenie z kijkami będzie idealnym wyborem.

Aleksandra Sobczak, kl IC