V Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta

TENIS STOŁOWY

Tegoroczne zmagania o medale mistrzostw Radomia w tenisie stołowym dziewcząt zakończyły się potrójnym sukcesem reprezentacji V Liceum Ogólnokształcącego.

Nie ulega wątpliwości, że nasze pingpongistki spisały się znakomicie, bowiem w sumie zdobyliśmy aż trzy miejsca na podium! W zmaganiach drużynowych zespół V LO w składzie: Monika Nogaj, Iga Kolasińska (obie II F), Ewa Bielak (II C) oraz Anita Szymczak (I F) wywalczył złoty medal oraz tytuł mistrzyń Radomia na rok szkolny 2011/2012. Za nami uplasowały się ekipy IV LO im. T. Chałubińskiego oraz III LO im. D. Czachowskiego. Do walki w drużynach przystąpiły zawodniczki z 14. radomskich szkół ponadgimnazjalnych.

Warto dodać, że sukces drużynowy pingpongistek popularnego „Traugutta” szedł w parze z laurami indywidualnymi. W turnieju singlowym z trzech miejsc na podium zajęliśmy dwa z nich. Srebro oraz miano wicemistrzyni Radomia zdobyła Monika Nogaj. Z kolei Ewie Bielak przypadł brązowy krążek.

Zawody tradycyjnie odbyły się w hali Zespołu Szkół Technicznych przy ul. Limanowskiego. Przypomnijmy, przed rokiem nasze pingpongistki wywalczyły w drużynie drugie miejsce.

opracował: nauczyciel