V Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

Siatkówka to twoja pasja? Jeśli tak, to możesz się uczyć i trenować swoją ulubioną dyscyplinę sportu w Siatkarskim Ośrodku Szkolnym, który działa przy V Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im Romualda Traugutta w Radomiu.

Rok szkolny 2018/2019 będzie szóstym z kolei, kiedy w V LO powstanie klasa o profilu piłki siatkowej. Przypomnijmy, że Siatkarski Ośrodek Szkolny w naszym mieście jest częścią ogólnopolskiego programu, który obejmuje uczniów nauką na danym etapie edukacji i jest połączony z wszechstronnym szkoleniem siatkarskim. S.O.S przy V LO to jedyne liceum na Mazowszu, w którym istnieją klasy ośrodka dla siatkarzy.

Ośrodek oprócz edukacji na poziomie liceum oferuje

odpowiednią bazę treningową, profesjonalny sprzęt do uprawiania siatkówki i pomoce dydaktyczne. Warto dodać, że V LO współpracuje z klubem WKS Cerrad Czarni Radom. Zajęcia z uczniami klasy siatkarskiej prowadzą doświadczeni szkoleniowcy, znani z wieloletniej pracy z grupami młodzieżowymi radomskiego klubu. Tylko przypomnieć, że trenerzy Andrzej Sitkowski i Arkadiusz Sawiczyński wielokrotnie zdobywali ze swoimi wychowankami medale mistrzostw Mazowsza i mistrzostw Polski w kategoriach młodzieżowych. Sztab szkoleniowy siatkarskiego ośrodka został jeszcze wzmocniony. Z siatkarzami pracuje także Łukasz Staniewski, kolejny z trenerów Czarnych.

Realizowany projekt Siatkarskich Ośrodków Szkolnych jest trafionym pomysłem. Co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Nasi wychowankowie oprócz możliwości ukończenia szkoły średniej otrzymują niepowtarzalną okazję doskonalenia umiejętności siatkarskich. Możemy się pochwalić, że nasi absolwenci znajdują kluby na wysokim poziomie rozgrywek – mówił trener Arkadiusz Sawiczyński.

Ważną informacją dla kandydatów na uczniów siatkarskiego ośrodka w Radomiu jest termin testu sprawnościowego. Sprawdzian odbędzie się w hali sportowej popularnego „Traugutta” w piątek 25 maja. Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr telefonów: 661-929-361, 662-096-519.

Warto wiedzieć 

Test sprawnościowy dla kandydatów na uczniów klasy I o profilu piłka siatkowa w V LO w Radomiu obejmuje: zaliczenie próby sprawności ogólnej i sprawności specjalnej (siatkarskiej). W zakresie sprawności ogólnej do wykonania będzie bieg po kopercie na czas, wyskok dosiężny z miejsca, wyskok dosiężny z rozbiegu, przewrót w przód z przysiadu podpartego do przysiadu podpartego, przewrót w tył z przysiadu podpartego do przysiadu podpartego. Sprawność specjalna obejmuje: odbicia piłki na przemian sposobem oburącz górnym i dolnym, zagrywka stacjonarna (tenisowa górna) kierowana w określone strefy boiska, atak po prostej z własnego podrzutu. Za test sprawnościowy można uzyskać maksymalnie 50 punktów. Test ma formę zaliczenia.

Opracował nauczyciel