V Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

Kadeci Czarnych Radom z przytupem zameldowali się w finałach siatkarskich mistrzostw Polski. W Gdańsku wygrali wszystkie mecze!

Kadeci Radomskiego Centrum Siatkarskiego "Czarni", których trzon stanowią uczniowie V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta, okazali się bezkonkurencyjni w półfinałowym turnieju, rozgrywanym w ramach mistrzostw Polski. Na zawodach w Gdańsku radomianie wygrali wszystkie spotkania!

Rywalizacja z udziałem czterech zespołów toczyła się o awans do najlepszej ósemki w Polsce w tej kategorii wiekowej. Podopieczni trenerów Krzysztofa Jaskulskiego i Arkadiusza Sawiczyńskiego spisali się wyśmienicie. W Trójmieście wygrali z gospodarzami - Treflem Gdańsk 3:2, Chemikiem Bydgoszcz 3:0, zaś w niedzielę, 18 marca również bez straty seta z Energetykiem Poznań.

- Cieszymy się, bo to spory sukces dla naszych chłopaków i klubu. Wszystkie elementy współgrały. Muszę jednak wyróżnić naszą grę blokiem. Tym elementem zdobywaliśmy sporo punktów.W ostatnim meczu z Energetykiem Poznań pokazaliśmy naszą siłę sportową - skomentował trener Jaskulski.

W efekcie "wojskowi" okazali się najlepsi w Gdańsku, awansując do czołowej ósemki w kraju w tej kategorii wiekowej. Turniej finałowy o tytuł i medale mistrzostw Polski kadetów odbędzie się w dniach 2-6 maja. Nieoficjalnie wiadomo, że Czarni będą się starać o organizację zawodów finałowych.

RCS Czarni Radom - Energetyk Poznań 3:0 (25:12, 25:20, 25:17). 

Kadra kadetów Czarnych Radom: Bartosz Grajper, Jakub Baranowski, Adam Dybus, Dawid Gałan, Krzysztof Kowalski, Maciej Kowalski, Hubert Łomża, Oskar Prokopczyk, Bartłomiej Przybylski, Jakub Sadkowski, Piotr Skałbania, Bartosz Sławiński, Tomasz Staszałek, Marcel Szczęsny, Wiktor Trzos, Kacper Żaczek.

Trenerzy: Krzysztof Jaskulski, Arkadiusz Sawiczyński.

Opracował nauczyciel