V Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

Jak co roku, w V Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta w Radomiu odbył się integracyjny bal karnawałowy dla najmłodszych zorganizowany przez społeczność V LO przy wsparciu Zespołu Centrum Aktywności Lokalnej dla dzielnicy Śródmieście.

Na balu obecne były dzieci z dzielnicy Śródmieście, dzieci pracowników V LO, a także dzieci ze Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa "Nasze Dzieci" oraz dzieci ze Stowarzyszenia Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych "MegaMocni" zaproszone przez Panią Agnieszkę Gierwatowską i Panią Dorotę Gajdę, które zorganizowały paczki dla zaproszonych przez siebie gości.

 

Motywem przewodnim balu była wizyta "W krainie Pani Zimy". Uczniowie przebrali się za postacie z bajek tj. Panią Zimę, Baba Jagę, Piratkę, Księżniczkę Zofię, Pinokia, Poppy, Elzę z Krainy Lodu, Tygryska, Wróżkę, Śnieżynki. Na bawiące się dzieci czekały niespodzianki. Były tańce oraz liczne konkursy z nagrodami i oczywiście wizyta św. Mikołaja. Całość osłodził pyszny poczęstunek.

Wielkie podziękowania należą się osobom zaangażowanym w organizację i naszym darczyńcom, tym Świętym Mikołajom, dzięki którym bal mógł się odbyć. Największe należą się społeczności V Liceum, czyli dyrekcji, nauczycielom, ale przede wszystkim uczniom. Młodzież z kl. Ie wraz z wychowawcą Panią Barbarą Rybkowską ,Panią pedagog Anetą Musialik zorganizowała i prowadziła bal, przygotowali poczęstunek oraz nagrody konkursowe, a Panią Beatą Oracz wykonywali dekorację.
Słodycze dostarczyły także zawodniczki z Klubu AZS EUST Radom wraz z nauczycielem Panem Piotrem Włoskiewiczem.

O prezenty dla dzieci ze Śródmieścia zadbał Pan Radny Rady Miejskiej Dariusz Chłopicki oraz Centrum Aktywności Lokalnej dla dzielnicy "Śródmieście" działające w Rejonie nr 2 w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Radomiu.

Dziękujemy wolontariuszom- uczniom z klas Ie, Ic, Ig oraz Adrianowi Ciepielewskiemu z IIIC, który odpowiadał za stronę muzyczną naszego balu.

Wszystkim dziękujemy za zaangażowanie.