V Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

 

:: 5 kwietnia 2019r. (piątek) 12.00-16.00 :: 6 kwietnia 2019r. (sobota) 9.00-13.00 :: 

 


Zima wystawia wszystkich na próbę. Pogoda zniechęca nas do wyjścia z domu, nie wspominając nawet o uprawianiu sportu. Wielu ludzi obawia się przeziębienia, grypy. Tymczasem ruch na świeżym powietrzu uodparnia nasz organizm na choroby.

Trening na dworze pozwala uzupełnić w tym okresie brakującą witaminę D, zwiększa spalanie kalorii, wzmocnić serce. Wskazówki do ćwiczeń zimą: oddychaj nosem- pozwala to na ocieplenie powietrza, zawsze pamiętaj o minimum 10 min. rozgrzewce, trening przy niskiej temp. powinien być krótki, do godziny; najlepiej wydłużać stopniowo zaczynając np. od 20 min.

Jak się ubrać na trening? 

 

Ważne, aby nie ubierać się grubo, ponieważ po kilku minutach ćwiczeń będzie nam gorąco, spocimy się, będzie nam niewygodnie i narazimy się na przeziębienie.

Warto więc: unikać bawełnianych rzeczy, unikać wielu warstw, najlepiej 2-4 maksymalnie, zadbać o rękawiczki, czapkę i szalik; czapka jest ważna z tego względu, że przez głowę ucieka najwięcej ciepła i chroni ona przed zawianiem uszu, pamiętać o skarpetkach, najlepiej za kostkę. W przypadku pań – oczywiście biustonosz sportowy, koszulka z długim rękawem (najlepiej oddychająca), bluza (przeznaczona do ćwiczeń) no i kurtka (najlepiej taka chroniąca przed wiatrem).

Opracowała Zuzanna Kozłowska kl. IC