V Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

 

:: 5 kwietnia 2019r. (piątek) 12.00-16.00 :: 6 kwietnia 2019r. (sobota) 9.00-13.00 :: 

 


 W dniach 08 – 09.02.2018 grupa 24 uczniów z klas: 3d, 3e i 3g o profilu biologiczno – chemicznym wzięła udział w zajęciach laboratoryjnych na Wydziale Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Oto foto relacja:

T

rzecioklasiści przez dwa dni w godz. 10.00 – 15.00 wykonywali samodzielnie w specjalistycznych pracowniach z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu i z użyciem niedostępnych w naszej szkole odczynników różnorodne doświadczenia, np. hodowali i obserwowali różne szczepy bakterii, z materiału roślinnego izolowali DNA i  barwniki, wykrywali różnorodne związki organiczne. Wszystkie eksperymenty prowadzili pod kierunkiem pracowników naukowych uczelni.

 Ćwiczenia okazały się niezwykle ciekawe, wzbudziły duże zainteresowanie i zaangażowanie licealistów. Na ich zakończenie uczniowie zostali obdarowani uczelnianymi gadżetami. Po warsztatach tegoroczni maturzyści podziwiali Kraków w zimowej i wieczornej scenerii.

Wszyscy uczestnicy dwudniowego wyjazdu wraz z opiekunami – p. Agnieszką Bębenek i p. Ewą Kasińską  dziękują Radzie Rodziców V LO  z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta w Radomiu za dofinansowanie kosztów wycieczki.