V Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

Dnia 12.02.2018r. w naszym liceum odbyła się IX edycja konkursu Zakochana Piosenka. Już od rana można było poczuć niezwykłą atmosferę, która panowała wśród społeczności VLO. Po kilku słowach wstępu, poruszających temat dnia Św. Walentego, nasi koledzy dali pokaz swoich talentów. Mieliśmy okazję nie tylko posłuchać śpiewu, ale także posłuchać gry na gitarze czy obejrzeć prezentacje, które były świetnym tłem dla naszych artystów. Wszechobecne serduszka, służące jako dekoracje, nadawały otoczeniu uroku, a ich widok sprawiał, że na naszych twarzach pojawiał się uśmiech.

 

Konkurs rozpoczął utwór zespołu Kombi pt. Nasz Rande Vous, który od razu porwał publiczność do wspólnej zabawy i oczywiście jego wykonawca został nagrodzony gromkimi brawami. Kolejne piosenki tylko potwierdziły fakt, iż nasi koledzy są niezwykle utalentowani. Mogliśmy usłyszeć między innymi: Unconditionally - Katy Perry; Byłam różą - Kayah;  Wherever you go - Richard Marx, czy nawet utwór z musicalu Romeo i Julia - Boję się. Nie raz dzisiejsze wykonania chwytały nas za serca i sprawiały, że wzruszaliśmy się. Nie tylko uczniowie byli pod wrażeniem talentu, jaki mają nasi koledzy, ale również nauczyciele byli miło zaskoczeni. Choć chcieliśmy nagrodzić każdego, kto pochwalił się wyjątkowym głosem i charyzmą, zwycięzca mógł być tylko jeden. Mimo, że walka była niezwykle emocjonująca i zacięta, nagrodzeni zostali wykonawcy, którzy skradli nasze serca. Jury, w którego skład wchodziła również nasza Pani Dyrektor, zdecydowało, że pierwsze miejsce należy się  Aleksandrze Kozłowskiej, uczennicy klasy 2h , a kolejne miejsca podium zajęli Stanisław  Chrzanowski z klasy 2c i Zuzanna Seredyn z klasy 1d. Świetnym zakończeniem dzisiejszego konkursu było wspólne karaoke, podczas którego nasze nogi same rwały się do tańca. Ten dzień z pewnością zostanie zapamiętany przez nas na długo i już nie możemy doczekać się kolejnej edycji.  

Gratulujemy wszystkim, którzy odważyli się wziąć udział w dzisiejszym konkursie, a przede wszystkim zwycięzcom oraz życzymy dalszych sukcesów!

Oprac. Edyta Kulińska