V Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

Nagrodzeni i wyróżnieni w konkursach ogólnopolskich: „Mitologia”, „Życie i twórczość Jana Kochanowskiego”

Uczniowie V LO w listopadzie 2017 roku wzięli udział w dwóch ogólnopolskich konkursach organizowanych przez Olimp School w Łodzi. Podczas rozwiązywania zadań konkursowych musieli wykazać się wiedzą z zakresu „Mitologii” oraz znajomością życia i twórczości Jana Kochanowskiego. W styczniu 2018 roku nastąpiło rozstrzygnięcie konkursów.

W konkursie „Mitologia”:

I miejsce zajęli:

Oliwia Jędras (2F), Jan Jastrzębski (2H), Kacper Leszczyński (2F), Michał Ratuszniak (2F), Błażej Rybczyński (2H) – zdobyli maksymalną liczbę punktów,

II miejsce zajęła: Weronika Mucha (1A),

III miejsce zajęły: Julia Domagała (2H), Karolina Gucwa (2H), Katarzyna Kaim (1A), Wiktoria Siczek (2F).

W konkursie „Życie i twórczość Jana Kochanowskiego”:

II miejsce zajęły: Kinga Chrzan, Zuzanna Kasińska, Kornelia Miloch, Wiktoria Mirecka, Klaudia Starzyńska (uczennice klasy 1A),

wyróżnione zostały: Katarzyna Wdowska (1A), Paulina Chojnacka (2H), Klaudia Maciaszczyk (2F), Natalia Marciniak (2F), Paulina Gniadek (2F), Wiktoria Cieślak (2H), Anita Sikorska (2H), Aleksandra Ziółek (2F), Aleksandra Kleczkowska (2F), Anna Murawska (2F).

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a Ci z największą liczbą punktów drobne upominki.

Wszystkim uczniom serdecznie GRATULUJEMY!!!

Opiekunem uczniów i szkolnym koordynatorem konkursu była p. Monika Kamińska, która liczy nie tylko na równie duże (a najlepiej jeszcze większe) zaangażowanie uczniów w następnych konkursach, ale także oczywiście na kolejne sukcesy i nagrodyJ Możliwości są duże, ale klucz do ich wykorzystania i do sukcesu jest w Waszych rękach.