V Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

Dnia 24 listopada 2017 r. odbyła się 2. edycja wspólnego śpiewania przez mieszkańców Radomia pieśni patriotycznych i wojskowych „Rozkwitały pąki białych róż…”. Koncert odbył się w „Łaźni” Radomskim Klubie Środowisk Twórczych i Galerii. 

Pomysłodawczynią koncertu, autorką scenariusza i jednocześnie prowadzącą była nauczycielka naszej szkoły Pani Agnieszka Gierwatowska. Wystąpiło wiele osób reprezentujących różne grupy społeczne, które zaśpiewały wraz z licznie przybyłymi na spotkanie mieszkańcami naszego miasta.

W imieniu radomskiej młodzieży wystąpiły uczennice V Liceum  Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta w Radomiu: Aleksandra Kozłowska, Martyna Książek, które wykonały utwór „Ojczyzno ma”  oraz Barbara Wieteska z piosenką  „Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos”. Wśród 10-osobowej drużyny Związku Strzeleckiego wystąpiła Ewelina Lipiec.

Także  zaprezentowała się nasza absolwentka Wiola Fijałkowska (Bursa) wraz z Guzowiankami, zespołem który sama założyła. Ta muzyczna formacja wykonała piosenkę „Rozkwitały pąki białych róż” 

Więcej w artykule, na stronie radomnews.