V Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

 

:: ZAPRASZAMY :: 25 października 2018 :: 

Dnia 7.11.2017 odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Dnia Języka Niemieckiego, którą przygotowali uczniowie pod opieką Pani Barbary Maksymiuk oraz Pani Lucyny Przychodzeń. Uroczystość poprowadzili Roksana Zaręba i Wiktor Trzos z 1G. Na wstępie przedstawione zostały różnorodne fakty dotyczące Niemiec i życia w tym kraju. Uczniowie dowiedzieli się na przykład, że w Niemczech istnieje najwięcej na świecie fanklubów piłki nożnej oraz że to właśnie stamtąd wywodzi się zwyczaj zdobienia choinki. Po części teoretycznej prowadzący zaprosili wszystkich na obejrzenie krótkiego przedstawienia pt.” Rotkäppchen”  w wersji niemieckiej.  W rolę Czerwonego Kapturka wcieliła się Martyna Sowa (3C), w rolę Wilka Karol Tuzimek (3C), babci - Natalia Krzesińska (2K), mamy Czerwonego Kapturka - Weronika Guza (2K), myśliwego - Jakub Zaręba (1G) oraz narratorem była  Żaneta Kobza (2E). Scenografię natomiast wykonała Aleksandra Suwała z klasy 3A.  Aktorzy w zabawny sposób przedstawili historię znanej wszystkim bajki braci Grimm, co zrobiło wrażenie na publiczności. Na koniec wszyscy wysłuchali znanych piosenek wykonanych w języku niemieckim przez uczniów naszej szkoły.

Wystąpili: Patrycja Kozyra (1E) z przebojami  „Ein bisschen Frieden” i ” Biene Maja”,  Gabriela Chodelska (2D) z piosenką” Schnappi” oraz chór męski z klasy 1G wykonujący utwór ” Eins zwei Polizei”.

Wszyscy włączali się we wspólne śpiewanie. Za udział w akademii i za zaangażowanie słowa podzięki skierowały wicedyrektorki szkoły Panie Marzena Siara oraz Agnieszka Bębenek.