V Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

 

:: 5 kwietnia 2019r. (piątek) 12.00-16.00 :: 6 kwietnia 2019r. (sobota) 9.00-13.00 :: 

 


Zagraniczne studia są marzeniem wielu maturzystów. Dzięki pomocy nauczycieli z mojego liceum, namowy ze strony najlepszych przyjaciółek, a również dzięki własnej determinacji ja, Weronika Chmielewska z klasy 3a, mam okazję studiować na jednym z walijskich uniwersytetów, Aberystwyth University.
 
 
Wszystko zaczęło się od spotkania z przedstawicielką Open Future School, która odwiedziła moje liceum, aby zachęcić maturzystów do skorzystania z oferty zagranicznej nauki. Postanowiłam spróbować, gdyż taka okazja zdarza się raz w życiu.
Aby wszystko dopiąć na ostatni guzik potrzeba było wiele wysiłku i zachodu. Wraz z moją nauczycielką od języka angielskiego, panią profesor  A.Ugrewicz, napisałyśmy listy referencyjny i motywacyjny, które zagwarantowały mi miejsce na liście kandydatów na studia.
W lutym odbył się konkurs, którego nagrody obejmowały indeksy do Uniwersytetu. Wydarzenie odbywało się w Siedlcach. Wraz z innymi maturzystami podeszłam do dwóch egzaminów pisemnych. Tematy prac były dowolne, w zależności od kierunku wybranego przez kandydata. Jako pierwszy test wybrałam temat telewizji i filmu, drugi natomiast polegał na kreatywnym napisaniu opowiadania na jeden z tematów.
Już po miesiącu otrzymaliśmy wyniki konkursu. Z grupy liczącej 103 osoby 60 dostało indeksy z czego 16 otrzymało dodatkową nagrodę w postaci stypendium w wysokości 1000 funtów na pierwszy rok akademicki. Osoby, które nie otrzymały żadnej nagrody nie mają powodu do zmartwień, gdyż nadal widnieją na liście kandydatów, wystarczy dobrze napisać maturę.
Jestem szczęśliwa, że zaangażowałam się w tę akcję, ponieważ na dzień dzisiejszy jestem posiadaczką indeksu Aberystwyth University. Chociaż nie podjęłam jeszcze ostatecznej decyzji co do moich studiów to wiedza, że mam dosyć stabilny plan B pozwala choć trochę swobodniej podejść do matury :)