V Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

13 marca o godzinie 15.00 rozpoczął się w naszej szkole I etap Regionalnego  Konkursu Czytelniczego dla szkół ponadgimnazjalnych  organizowany przez Radomski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we współpracy ze Stowarzyszeniem Nauczycieli Polonistów.

 

 Ideą konkursu jest promowanie czytelnictwa, doskonalenie umiejętności czytania i rozumienia tekstu literackiego, rozwijanie wyobraźni i kreatywności oraz pogłębianie znajomości literatury, a także kształtowanie wrażliwości na piękno słowa.

Naszą szkołę reprezentowały 3 uczennice  pierwszych klas humanistycznych:

Ia

1.Kaja Brusik

2.Martna Kęska

Opiekun- p. Elżbieta Zawodnik

Ib

1.Zuzanna Nowak

Opiekun - p. Małgorzata Sławińska

Na tym etapie uczniowie rozwiązywali test sprawdzający znajomość wybranych książek.

II etap odbędzie się 24 kwietnia 2017 o godzinie 13.00 w Młodzieżowym Domu Kultury im. Heleny Stadnickiej, przy ul. Słowackiego 17 i będą to kilkuminutowe prezentacje ustne na temat przeczytanej książki.