V Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

 

:: ZAPRASZAMY :: 25 października 2018 :: 

W hali sportowej V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta odbyła się nietypowa lekcja. Wykładowcą - a po reakcji młodzieży - okazało się, że świetnym, był Marcin Prus, wielokrotny przed laty reprezentant Polski w piłce siatkowej, a obecnie ambasador Akademii Siatkarskich Ośrodków Szkolnych.

Przyjazd wybitnego reprezentanta naszego kraju do Radomia nie jest przypadkowy. Przecież właśnie w VLO im. Traugutta od kilku lat działa jedyny na Mazowszu na etapie szkoły ponadgimnazjalnej Siatkarski Ośrodek Szkolny. Marcin Prus, wystąpił ze specjalną prelekcją. Temat spotkania był bardzo szeroki. Siatkarz poruszał tematy nie tylko związane z siatkówką. Opowiadał i zachęcał do promocji zdrowego stylu życia, mówił o pasji, wzajemnym szacunku, o tym jak osiągnąć sukces czy o profilaktyce przeciw dopalaczom, narkotykom i innym nałogom. 

 

 

Relacja  Relacja

- Takie spotkania mają sens. Popularyzujemy sport, mówimy o marzeniach, pasji. Jako ambasadorzy jeździmy po szkołach, w których są Siatkarskie Ośrodki Szkolne, więc spotkania są dedykowane dla młodych ludzi, którzy są związani z siatkówką. Ale nie tylko mówimy o siatkówce, bo nie samą siatkówką człowiek żyje, ale przede wszystkim o tym, co jest dookoła niego. Jeśli możemy odnieść się do szacunku do drugiej osoby, punktualności, czy kultury osobistej, to jak najbardziej idziemy w tym kierunku. Tym bardziej, że liceum to dość wymagające środowisko. Założenie jest takie, żeby poruszać tematy związane z życiem, ale z naciskiem na to, że dzięki sportowi można mieć fajnie w życiu - mówił były reprezentacyjny środkowy.

Warto wiedzieć 

Marcin Prus w swojej karierze zawodniczej grał na pozycji środkowego i reprezentował barwy takich klubów jak Mostostal Kędzierzyn - Koźle i Gwardii Wrocław. W kolekcji ma cztery tytuły drużynowego mistrza Polski. Występował w młodzieżowych reprezentacjach kraju, zdobywając medale mistrzostw Europy i świata. W seniorskiej kadrze rozegrał 97 meczów. Po zakończeniu wyczynowego uprawiania sportu pozostał przy siatkówce. Obecnie pełni rolę ambasadora Akademii Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. W połowie października ukazała się książka jego autorstwa "Mistrzem Być!", która skierowana jest głównie do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Opowiada o tym, co w dzisiejszych czasach jest bezcenne. O cechach charakteru przyszłego mistrza sportu. Oparta jest o doświadczenia zawodnicze i pozasportowe wielokrotnego reprezentanta Polski.