V Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta

Mistrzyniami Radomia w siatkówce są uczennice Naszej Szkoły - GRATULUJEMY!!!

Finały mistrzostw Radomia szkół ponadgimnazjalnych w siatkówce kobiet okazały się popisem drużyny V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta. Decydujący o podziale miejsc na podium turniej odbył się w hali sportowej II LO im. Marii Konopnickiej. I właśnie gospodynie zmagań były półfinałowymi rywalkami ekipy popularnego "Traugutta". W dwóch setach triumfowały siatkarski V LO (25:6, 25:16). W drugim półfinale licealistki VI LO im. Kochanowskiego rywalizowały z IV LO im. Chałubińskiego. Po emocjonującym meczu zespół Kochanowskiego pokonał rywalki, ale dopiero po tie - breaku (2:1 w setach).

W finale zmagań zawodniczki Traugutta nie dały szans rywalkom na ugranie choćby seta. Zwycięstwa 25:11 i 25:13 (w rozgrywkach szkolnych mecze toczyły się do dwóch wygranych setów) zapewniły ekipie V LO tytuł mistrzyń Radomia. W pojedynku o trzecie miejsce II LO wygrało 2:1 z IV LO. Tymczasem piątą lokatę Radomskiej Olimpiady Młodzieży w siatkówce kobiet zapewniły sobie uczennice Zespołu Szkół Ekonomicznych, które ograły Zespół Szkół Zawodowych im. Hubala.