V Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta

Trwają rozgrywki Radomskiej Olimpiady Młodzieży w grach zespołowych. Miło nam poinformować, że drużyna dziewcząt V LO im Romualda Traugutta z Oddziałami Dwujęzycznymi zdobyła brązowy medal tej prestiżowej imprezy.

Do turnieju piłkarskiego pań w ramach ROM, przystąpiło w tym roku szkolnym 12 zespołów, reprezentujące szkoły podnagimnazjalne z terenu Radomia. Gospodarzem zawodów było XI LO im. Staszica. Na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy tej placówce rozegrano wszystkie turniejowe mecze (eliminacyjne i finałowe). Reprezentacja Traugutta spisała się na medal. W kwalifikacjach nasze uczennice rozegrały cztery spotkania. Wygrały z Zespołem Szkół Ekonomicznych 1:0, zaś z II LO im. Konopnickiej 3:0. Na koniec eliminacji dziewczyny z VLO przegrały 0:1 z IV LO im. Chałubińskiego. Porażka nie miała wpływu na podział miejsc w finałach, bowiem Traugutt uzyskał promocję z pierwszego miejsca. W rywalizacji finałowej rozegraliśmy kolejne pojedynki, które decydowały o podziale miejsc w mistrzostwach Radomia. Wygrane z Zespołem Szkół Zawodowych Hubal i Zespołem Szkół Technicznych (2:0 i 3:0) spowodowały, że piłkarki Traugutta uplasowały się na najniższym stopniu podium. Mistrzyniami zostały licealistki LO im. Staszica, natomiast srebrne medale przypadły drużynie Zespołu szkół Budowlanych.