V Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

 

:: 5 kwietnia 2019r. (piątek) 12.00-16.00 :: 6 kwietnia 2019r. (sobota) 9.00-13.00 :: 

 


Michał Moniak, siatkarz Radomskiego Centrum Siatkarskiego "Czarni", a na co dzień uczeń I klasy naszej szkoły znalazł się w doborowym gronie wybrańców, którzy tworzą kadrę narodową kadetów. Oprócz radomianina trenerzy reprezentacji rocznika 1997 Jacek Nawrocki i Sebastian Pawlik powołali jeszcze 15 zawodników.

Do radomskiego klubu trafiło już pismo z Polskiego Związku Piłki Siatkowej, informujące o powołaniu dla młodego zawodnika Czarnych. - To dla naszego siatkarza, a także klubu spore wyróżnienie, ale nie mam wątpliwości, że Michał na to powołanie zasłużył. Gra w reprezentacji kraju to także motywacja do dalszej ciężkiej pracy na treningach. Nasz atakujący był ostatnio kontuzjowany i praktycznie dopiero dochodzi do pełni formy. Wierzę jednak, że w miarę szybko osiągnie swój wysoki poziom - powiedział Arkadiusz Sawiczyński, klubowy trener Moniaka oraz nauczyciel WF w V LO.
Warto dodać, że leworęczny siatkarz Czarnych jest jedynym kadetem z Mazowsza powołanym do kadry w tej kategorii wiekowej. Aż 12 graczy powołanych przez trenerów Nawrockiego i Pawlika na co dzień uczy się w Szkole Mistrzostwa Sportowego PZPS w Spale. Tymczasem Moniak jest uczniem V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta w Radomiu.

opracował nauczyciel